Wydarzenia szkolne

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia szkolne

 

2015 / 2016

  Ceramika to rzemiosło stare jak świat. Już wiele tysięcy lat przed naszą erą ludzie pierwotni odkryli plastyczne właściwości gliny i docenili jej użyteczność. Od czasu, gdy pierwsze gliniane naczynie przez przypadek wpadło do ogniska, aż po dziś dzień ludzie tworzą ceramiczne naczynia użytkowe, a także przedmioty ozdobne.

Warsztaty ceramiczne w klasie 1 e
czytaj więcej

17 grudnia klasy drugie wybrały się do Teatru Lalek Pleciuga na spektakl pt: „Kraina Śpiochów”. Mimo jesiennej pogody udało nam się przenieść do zimowej krainy i poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem śledzili przygody królewny Śpioszki i jej taty - króla Krainy Śpiochów. Największą radość sprawił dzieciom Św. Mikołaj, który przybył do teatru, aby rozdać wszystkim widzom prezenty!

Mikołaj w Pleciudze
czytaj więcej

Prezes Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich ppłk rez. Ryszard Wietrzychowski oraz nauczycielka historii w Szkole Podstawowej nr 68 im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w Szczecinie mgr Karolina Kowalczyk wraz z uczniami odwiedzili seniorów naszej Rodziny Podolskiej, panów: Jerzy Podbielski, syn Klemensa ułana 12 pułku w okresie wojny polsko- bolszewickiej i rotmistrz 12 pułku ułanów Edward Krzych, który przeszedł z II Korpusem Polskim długą drogę z Rosji, przez Bliski Wschód i Monte Cassino do Wielkiej Brytanii, skąd wrócił do Polski w 1947 r.
ŻYCZYMY NASZYM SZACOWNYM SENIOROM WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.


 

czytaj więcej

  17 listopada 2015 r. odbył się w naszej szkole koncert jesienny. Utalentowani uczniowie z klas pierwszych i drugich śpiewali, grali na instrumentach oraz recytowali wiersze o tematyce jesiennej. Muzyką i poezją przekonali widownię o tym, że jesień nie musi być szara, deszczowa i smutna. Może również kojarzyć się z jesienną poleczką, owocowym blues’em, czerwoną jarzębiną czy listkami tańczącymi w rytm krakowiaka.

 

Koncert jesienny
czytaj więcej

  Z okazji Mikołajek klasa 1 e odwiedziła najmniejszą fabrykę słodyczy – Cukierkownię. Dzieci miały okazję zobaczyć na własne oczy w „Manufakturze Cukier Lukier” cały proces ręcznej produkcji cukierków oraz lizaków. Najpierw obserwowały gotowanie karmelowej masy, potem wylanie jej na kamienny blat, a następnie barwienie naturalnymi barwnikami  z wyciągów różnych warzyw.

czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma
?>