Wydarzenia szkolne

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia szkolne

 

2015 / 2016

  Od 6 maja 2016 r. rozpoczęła się 5 edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN, która skupia się na 5 zmysłach człowieka. Najważniejszym punktem programu tegorocznej edycji jest wystawa „PROJEKT CZŁOWIEK_DIZAJN MA SENS (5S), na którą wybrali się uczniowie klasy 1 e. Podczas zwiedzania tej wystawy znajdującej się  w Trafostacji Sztuki dzieci miały okazję w sposób przyjazny i ciekawy zaznajomić się z aspektami projektowania i cechami charakterystycznymi polskich obiektów sztuki użytkowej w kontekście zmysłów, które posiada człowiek i ich wykorzystania w sztuce i projektowaniu.

Klasa 1 e poznaje tajniki designu
czytaj więcej

  Pod takim właśnie hasłem w dniu 06.05.2016 r. odbył się festyn poświęcony patronowi naszej szkoły: 12 Pułkowi Ułanów Podolskich. W festynie udział brała społeczność szkolna, rodzice, opiekunowie, zaproszeni goście.  Podczas uroczystości zaszczycił nas swoją obecnością Pan płk Zbigniew Makowiecki, Prezes Zrzeszenia Kół Pułkowych Kawalerii i Broni Pancernej w Londynie. W festynie uczestniczył  również Pan płk Ryszard Wietrzychowski, Prezes Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich a imprezę wspierali i zabezpieczali: 12 Batalion Dowodzenia Ułanów Podolskich oraz Koło Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich. 

Festyn szkolny
czytaj więcej

  Dnia 05 maja 2016 r. w naszej szkole odbyła się już VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej „Rogatywka 2016” .

  W Radzie Artystycznej Przeglądu już od kilku lat zasiadają: Pan st. chor. sztab. Grzegorz Chrzanowski – Przewodniczący Jury, Pani Bronisława Witwicka, Pan st. kpr. Krzysztof Kokosza – muzyk Orkiestry Wojskowej w Szczecinie.

Festiwal „Rogatywka”  jest żywym pomnikiem pamięci o tych, którzy odeszli walcząc o wolną i niepodległą Ojczyznę. Jego przesłaniem jest budowanie przekonania, że jedną z najważniejszych wartości jest niezawisłość kraju.

czytaj więcej

  Dnia 7 maja 2016 roku reprezentacja uczniów klasy V b wraz z nauczycielem historii, panią Karoliną Kowalczyk wzięła udział w obchodach Święta 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich. Główne uroczystości odbywały się przy Pomniku Czynu Polaków na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

  Punktualnie o godzinie 12 nastąpiło przeniesienie Orderu Wojennego Virtutti Militari ze sztandaru 12 Batalionu Rozpoznawczego na sztandar 12 Batalionu Dowodzenia Ulanów Podolskich. 

Święto 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich
czytaj więcej

  W dniu 6 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Książki. Z tej okazji miał miejsce finał projektu międzyprzedmiotowego pt. "Historia książki” realizowanego przez uczniów kl. 4-6. Przedstawiciele poszczególnych klas przygotowali krótkie prezentacje dotyczące historii książki oraz rozwoju piśmiennictwa. Nad całością prezentacji czuwali wychowawcy oraz nauczyciele poszczególnych przedmiotów. 

Dzień Książki
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma
?>