Wydarzenia szkolne

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia szkolne

 

2014 / 2015

  Mistrzostwa szkoły w szachach odbyły się 3 czerwca 2015 r. Wzięło w nich udział 11 uczniów naszej szkoły. Po raz kolejny sędzią był pan Andrzej Dybus. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Podsumowanie mistrzostw szkoły w szachach
czytaj więcej

W dniu 22.05.2015 r. odbył się festyn pt. „Hej, hej ułani” poświęcony patronowi naszej szkoły: 12 Pułkowi Ułanów Podolskich. W festynie udział brała społeczność szkolna, rodzice, opiekunowie, zaproszeni goście. Plac szkolny zamieniono na  plac zabaw, atrakcji i rozrywek dla dzieci oraz stanowisk i konkursów sportowych przygotowanych przez grono pedagogiczne naszej szkoły. Powodzeniem cieszyły się m.in.: loteria fantowa, malowanie twarzy, stoisko z biżuterią, bańki mydlane.  Warte obejrzenia było stanowisko  przygotowane przez członków Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich, gdzie odbywały się pokazy strzelania z broni czarno prochowej. Ułani nie  żałowali prochu na kanonady ze starej broni a dodatkową atrakcją był patrol ułanów na jeepie Willysie – kultowym amerykańskim gaziku II Wojny Światowej.

czytaj więcej

  Dnia 20 maja 2015 r. w naszej szkole odbyła się już VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej „Rogatywka  2015” pod hasłem: „Ułan i Ojczyzna”. Wzięło w nim udział 13 szkół podstawowych ze Szczecina i okolic.

   Celem konkursu jest wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny, uwrażliwienie na rolę pieśni patriotycznych w życiu Polaków dawniej i dziś oraz rozbudzanie talentów i aktywności muzycznych u młodzieży. Festiwal „Rogatywka”  jest żywym pomnikiem pamięci o tych, którzy odeszli walcząc o wolną i niepodległą Ojczyznę. Jego przesłaniem jest budowanie przekonania, że jedną z najważniejszych wartości jest niezawisłość kraju.

czytaj więcej

  Zaproszenie od Szkolnego Koła Edukacji Morskie przyjął znany i zasłużony kapitan. 15 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole kapitana Wojciecha Maleikę, który wraz ze swoja załogą w „The Tall Ships Races"  2014 r. w pasjonującym pojedynku, rywalizując z ponad 80 jednostkami uczestniczącymi - z największymi żaglowcami w „tolszipach” odniósł zwycięstwo  na "staruszku" Kapitanie Głowackim. W styczniu 2015 r. został laureatem czwartej edycji nagrody im. kapitana Leszka Wiktorowicza.

Spotkanie z kapitanem - WOJCIECHEM „BOLO” MALEIKO
czytaj więcej

  Audycje odbyły się we wszystkich klasach 4-6 (30.04, 04.05 i 05.05), które poprowadził pan Tomasz Kasperski i pani Justyna Głażewska nauczyciele saksofonu. Tomasz Kasperski (PSM I st. w Szczecinie), Justyna Głażewska (Szkoła Muzyczna I stopnia im. W. J. Ciesielskiego w Gorzowie Wielkopolskim).
 
Nauczyciele opowiedzieli uczniom o historii saksofonu, budowie instrumentu oraz pokazali 4 różne saksofony (sopranowy, altowy, tenorowy i barytonowy) Zagrali też różne utwory od muzyki poważnej po jazz i muzykę filmową. Utwory były grane solo z "akompaniamentem" podkładu, w duo i na koniec w trio.


 

Audycje muzyczne
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma
?>