Wydarzenia szkolne

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia szkolne

 

2015 / 2016

  Dnia 26 kwietnia 2016 roku reprezentacja uczniów klasy V b wraz z nauczycielem historii, p. Karoliną Kowalczyk wzięła udział w obchodach 71 rocznicy wyzwolenia miasta Szczecina.

  26 kwietnia 1945 roku po ofensywie radzieckiej 65 Armii i Frontu Białoruskiego zdobyte zostało nasze miasto. 

Rocznica wyzwolenia Szczecina
czytaj więcej

  10 marca obchodzony był Światowy Dzień Nerki. Z tej okazji do klasy 1 e przybyła mama jednego z uczniów Tomka - p. Agnieszka Major-Gołuch, która w bardzo interesujący i dostępny sposób opowiedziała dzieciom o znaczeniu nerek dla naszego życia. Uczniowie dowiedzieli się po co w ogóle człowiekowi są potrzebne nerki, jak o nie dbać i co się dzieje, gdy nerki „zachorują”. 

Światowy Dzień Nerki
czytaj więcej

  Uczniowie klas I – III brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Kropka poznaje świat” zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci we współpracy z Wydawnictwem Skrzat.

  Zadaniem konkursowym było stworzenie przez uczniów dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej Kropkę, która zwiedza świat i zadaje pytania naukowcom, na przykład skąd biorą się włosy i jak powstaje kurz; ciekawi ją, dlaczego niebo jest błękitne i w jaki sposób deszcz dostaje się do chmur. Ta Kropka dokładnie przypomina uczniów – małych i energicznych odkrywców.

Konkurs plastyczny
czytaj więcej

  Należy pamiętać, że ptaki mieszkające przy skupiskach ludzkich mają zupełnie inne warunki na przetrwanie trudnego okresu zimowego i wczesnowiosennego, a ich szanse na znalezienie naturalnego pokarmu są znacznie mniejsze niż tych mieszkających w lesie, na polach, czy łąkach. Ptaki żyjące w aglomeracjach z czasem zatracają swój naturalny instynkt przemieszczania się na większe odległości w poszukiwaniu żywności, a co za tym idzie, są w większym stopniu uzależnione od człowieka. 

Akcja
czytaj więcej

  W dniu 23 lutego 2016 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Przebiegał pod hasłem „mały uczeń PIERWSZA KLASA”. Rodzice dzieci realizujących roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolach i szkołach podstawowych mogli zapoznać się z ofertą szkoły, porozmawiać z nauczycielami , obejrzeć występy artystyczne dzieci oraz zobaczyć sale lekcyjne, w których czekało wiele atrakcji. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Miasta Szczecin Pan Piotr Krzystek oraz Dyrektor Wydziału Oświaty Pani Lidia Rogaś. Gościliśmy również Panią Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 50 "Gama" Urszulę Marcinkiewicz oraz Przewodniczącą Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn Panią Marię Jolantę Myśliwiec.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 68 im. 12 Pułku Ułanów Podolskich
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma
?>