Wydarzenia szkolne

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia szkolne

 

2014 / 2015

  W nocy z 8 na 9 maja 1945 roku w Berlinie, Niemcy podpisały akt kapitulacji w obecności dowódców czterech zwycięskich armii. Kapitulacja Niemiec kończyła trwającą od 1 września 1939 roku wojnę w Europie. Zakończył się koszmar najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości.

  Nawiązując do tego historycznego wydarzenia, delegacja uczniów klas IV i VI wraz z opiekunem, p. Karoliną Kowalczyk uczestniczyła na szczecińskim Cmentarzu Centralnym u stóp pomnika Braterstwa Broni w uroczystych obchodach 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.

 

czytaj więcej

Dnia 24 kwietnia delegacja uczniów klas IV i VI wraz z nauczycielem historii, p. Karoliną Kowalczyk wzięła udział w obchodach 70 rocznicy wydarzeń kwietnia 1945 r. Pod pomnikiem Braterstwa Broni na Cmentarzu Centralnym uczniowie naszej szkoły złożyli biało-czerwoną wiązankę kwiatów dla uczczenia zdobycia miasta Szczecina przez wojska sowieckie.

czytaj więcej

  W dniu 17.04.2015 r. uczniowie klasy 2a i członkowie szkolnego koła teatralnego reprezentowali naszą szkołę w obchodach Dni Skandynawskich zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinie. Na uroczystości uczniowie ze szczecińskich szkół prezentowali swoją wiedzę o krajach skandynawskich poprzez różnorodne występy artystyczne, projekcje multimedialne i. Wśród zaproszonych gości obecny był prezydent naszego miasta, a także ambasadorowie Danii, Norwegii i Szwecji. Na widowni gościli także dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

czytaj więcej

  16 kwietnia 2015 r. w naszej szkole świętowaliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Spotkanie z teatrem rozpoczęliśmy już w  poniedziałek 13 kwietnia, kiedy to kilka klas uczestniczyło w lekcji teatralnej w Teatrze Współczesnym.         
   W czwartek reprezentacje uczniów z klas 4-6 wzięły udział w Klasowym Konkursie z Wiedzy o Teatrze. Zawodnicy wykazywali się wiedzą z historii teatru, znajomością pojęć związanych z teatrem oraz gatunków teatralnych.

Szkolny Dzień Teatru
czytaj więcej

Niecodzienne zjawisko atmosferyczne!!!

  20 marca obserwowaliśmy na niebie częściowe zaćmienie Słońca. Zaćmienie to zjawisko astronomiczne polegające na przysłonięciu Słońca przez Księżyc. My mieliśmy okazję przyjrzeć się Słońcu, przez filtry umożliwiające bezpieczne oglądanie najbliższej Ziemi gwiazdy. Zaćmienie w Szczecinie rozpoczęło się o 09:42 i trwało do 12:01, osiągając maksimum o godzinie 10:50.

Na następne zaćmienie Słońca będziemy czekać do 10 czerwca 2021 roku.


 

czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma
?>