Wydarzenia szkolne

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia szkolne

 

2015 / 2016

  Dnia 17 września 2015 r. uczniowie klasy V b i VI a wraz z opiekunem, p. Karolina Kowalczyk  uczestniczyli w niezwykłej uroczystości historycznej, która odbyła się na Cmentarzu Centralnym przy pomniku "Pamięci Sybiraków".

  Data 17 września zajmuje miejsce szczególne w historii naszego państwa. To nie tylko kolejna rocznica agresji ZSRR na  ziemie polskie. To także Światowy Dzień Sybiraka, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2013 roku. To szczególne święto obchodzone jest właśnie w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę w 1939 r., która zapoczątkowała masowe wywózki obywateli polskich z Kresów do ZSRR.

 

czytaj więcej

76 lat temu wybuchła II wojna światowa.

  1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Osamotnione Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji rozpoczętej 17 września. W konsekwencji Hitler i Stalin dokonali IV rozbioru Polski.

 

czytaj więcej

W dniu 1 września 2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016. O godzinie 9.30 rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się dla uczniów klas II-VI. W późniejszych godzinach przywitały go oddziały przedszkolne oraz klasy I.

W nowym roku szkolnym Dyrektor Szkoły Pani Maria Waraksa oraz Wicedyrektor Pani Romualda Gałęziewska oraz Pani Ewa Brandebura powitały wszystkich zgromadzonych w sali uczniów, rodziców, gości, grono pedagogiczne i innych pracowników naszej placówki.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma
?>